Posted by IN / 0 responses

AgroFoto na smartfonach i tabletach

29 września 2014

Największy portal internetowy w Polsce dla rolników zaprezentował aplikacje mobilną dostępną dla posiadaczy tabletów i smartfonów z systemem operacyjnym iOS oraz Android.

Portal każdego miesiąca odwiedzany jest przez ponad pół miliona użytkowników, którzy wyświetlają stronę kilkanaście milionów razy. Internet na terenach wiejskich rozwija się w tym momencie bardzo dynamicznie, AgroFoto jako lider tego segmentu musiał wyjść naprzeciw coraz większej grupie odbiorców i jak najszybciej zaistnieć na urządzeniach mobilnych. Obecność na smartfonach i tabletach to naturalny kierunek rozwoju firmy i jesteśmy przekonani, iż każdy użytkownik naszej aplikacji, znajdzie w niej coś dla siebie. Premiera rozwiązania dodatkowo przypieczętuje niejako nasz udział w największym evencie naszej branży – AgroShow– mówi Jacek Skowroński, rolnik, założyciel AgroFoto.pl.

O ile w tradycyjnych mediach społecznościowych w komunikacji pomiędzy użytkownikami dominuje rozrywka, to w rolnictwie na pierwszy plan wysuwają się chęć niesienia pomocy oraz doradztwo.

Dzięki dwóm podstawowym funkcjonalnościom aplikacji, do których należą forum dyskusyjne oraz galeria zdjęć użytkowników, rolnicy na bieżąco korzystając z urządzenia mobilnego w dużo szybszy i bardziej intuicyjny sposób będą mogli każdego dnia rozwiązywać setki problemów niecierpiących zwłoki – dodaje Robert Geruszczak, Prezes appMotion, wykonawcy aplikacji.

Za pomocą specjalnych powiadomień prezentowane będą także najświeższe informacje w branży. Aplikacja jest bezpłatna i dostępna w centrach dystrybucji App Store oraz Google Play.

Przeczytaj całość tutaj